Şartlar ve Koşullar

internet mağazası olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, hidroforpompasi.com, alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ithalatçı, üretici, ürün ve servis kaynaklı her türlü sorunu Garanti ve İade Şartları çerçevesinde açıklanmış şekliyle titizlikle değerlendirerek sizi doğru noktaya yönlendirmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çaba harcamaktadır. 
İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, orjinal kutusunda, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, eksiksiz, aksesuarlarına zarar vermeden, köpükleri ve varsa hediyeleriyle beraber teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde, sitemizdeki Ürün İade ve Değişim Talep Formuyla birlikte nedenini belirterek iade edebilirsiniz.
İade şartları nelerdir? İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde, tam ve eksiksiz olması gereken öğeleri, aşağıda özel şartlar şeklinde bulabileceğiniz gibi Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı bölümünde belirtilen hususlardan da yararlanabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. İade veya değişim yapacağınız ürünün size gelirken oluşan kargo bedeli ile kargo iade bedeli, iade edilecek tutardan düşülerek hesabınıza havale yapılır. Kapıda ödeme sisteminde iade yoktur, sizden kapıda ödeme için telefon teyidi alınırken bu konuda hatırlatma yapılmaktadır, buna rağmen iade istenirse kargo ücreti ve kargo hizmet bedeli müşteriden tahsil edilir.
Kusurlu mallar için kargo ücreti müşteriye yansıtılmaz, ancak sadece anlaşmalı kargo firmamız ARAS Kargo ile gönderileri yapılmalıdır. 
Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz.
1- Ürünün faturası bütün kopyaları ile (Kurum faturası ise iade faturası ile ve değerlendirmemiz neticesinde kargo masrafının müşteriye ait olduğu anlaşılıyorsa, iade faturasında kargo ücreti hariç, sadece mal bedeli ve kdv olacak şekilde)
2- Neden iade ettiğinizi belirten ıslak imzalı dilekçenizde sipariş takip no yazarak.
3- 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orjinal kutusunda, ambalajı bozulmadan, varsa kitapçık ve standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış olarak, ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan adresimize teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
4- Sözleşmeli hizmetlerde (Telefon Abonelik, Garanti Paketi, Hizmet Paketi vb.), Koruma bantlı ürünlerde bant çıkarılmışsa, Özel Alım talepli siparişlerde ve Külçe Altın ürünlerde, kişiye özel, özel kampanyalı ve fırsat fiyatlarıyla satışı yapılan ürünlerde iade mümkün değildir. Telif Hakları sebebiyle DVD, CD -Yazılım, Oyun, Film gibi bazı ürünler ve Cep Telefonu, Sarf Malzemeleri'nin (toner, kartuş, şerit vb.), aynı ürünle değişimi, inisiyatif ve değerlendirme hidroforpompasi.com da olmak şartıyla yapılabilir veya değerlendirme olumsuz olursa iade mümkün olmaz. 
5- Uyumsuzluk problemi olabilecek ürünlerde, uyumluluk konusunda destek bölümümüzden veya ürünün resmi ithalatçısından destek alınarak sipariş verilmelidir. Bu tarz ürünlerin orjinal kutuları veya bandrolleri açıldığında iadesi mümkün olmamaktadır. Yazılım ürünleri, Hafıza Kartları, bazı bilgisayar donanımları ile tamamlayıcı ürünler vb. aksesuarlar gibi. 
6- İadelerde para iadesi istenilmesi ve kargo bedeli fiyata dahil olsa dahi, tahsil edilmiş olan kapıda ödeme hizmet bedeli, kargo bedeli, hediye paketi bedeli ve benzer yapılmış ödemeler ilgili tutar içerisinden düşüldükten sonra kalan bakiye müşterinin ödeme şekline göre iade edilecektir.
7- Müşteri, teslim aldığı ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım nedeniyle zarar söz konusu ise ve bu durumu malı teslim alırken kargo görevlisi önünde tutanak ile belgeleyerek ve açıkladığımız prosedürlerle bize kanıtlayamıyorsa, malın ticari değerindeki kaybı tazmin etmekle yükümlüdür.
8- Üründe ve ambalajında, yukarıda maddeler halinde açıklanan değerlendirme kriterlerimize uygun olmayan bir durum tespit etmemiz halinde, müşteriden firmamıza doğrudan gönderilen ürünler iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir. 
9- Ayıp ve Kusur olduğunu tespit ettiğiniz veya iade talep ettiğiniz ürünlerde sitemiz üzerinden, yurtdışında olsanız dahi İade Talep Formuyla başvuru yapmanız gereklidir. Ürün İade veya Değişim Talep Formu için tıklayınız. 10- hidroforpompasi.com, gerekli gördüğü durumlarda değiştirmeme hakkını saklı tutar. Finansal çözüm ve ödeme şekli, hidroforpompasi.com tarafında o tarihte mevcut olan çözüm ve şekildir.
Firmamıza iade edilen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, Teknik birimlerce iadeye uygun olduğu tespit edilen ürün tutarlarının iadesi, iade talep formu ve ürün tarafımıza ulaşıp iadeye uygun bulunduğu günü takip eden 3 gün içinde işleme alınacaktır. 
İade ödemeleri, ödeme şeklinize göre yapılır ve iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın prosedürlerine ve ekstre zamanınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 2–3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. İade işleminiz gerçekleştikten sonra lütfen bankanızla irtibata geçiniz. 
GARANTİ KOŞULLARI Satın Aldığım Ürünlerin Garantisi Var mı? hidroforpompasi.com üzerinden almış olduğunuz tüm ürünlerin kalite garantisi ve siparişinize ait ürünlerin elinize tam ve eksiksiz ulaşana kadar ki tüm sorumluluk, hidroforpompasi.com a aittir. 
Sattığımız tüm ürünler ithalatçı, dağıtıcı veya imalatçı firma garantisi altındadır ve her markanın, ithalatçının yada dağıtıcının kendi garanti koşulları geçerlidir. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürününüzü faturası ve garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinde ya da kullanım kılavuzunda bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Paralel ithalatla getirilip ithalatçısı tarafından garantisi verilen ürünlerin bilgisi, alışveriş sitemizde, ürüne ait isim ve açıklama bölümünde yayınlanır ve bu ürünlere ait garanti prosedürleri, paralel ithalat yapan firmaların belirlediği servislerce yerine getirilir. Satın alma işleminden sonra ürünle ilgili paralel ithalata ilişkin şartlar, satın alan kişi tarafından kabul edilmiş sayılır. 
hidroforpompasi.com, satılan ürünlerin yetkili teknik servisi değildir ve 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Garanti Belgesi Uygulama esaslarına dair yönetmelik ve Sanayi mallarının satış sonrası hizmetleri hakkındaki yönetmelik uyarınca satıcı sıfatıyla anılır, ürünlerin teknik servislere ulaştırılmasından hukuken ve prosedür olarak sorumlu değildir. 
Teslimat Esnasında Ürünlerimi Kontrol Etmeli miyim? 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar ve hasar varsa, yukarıda açıklanan iade prosedürleriyle birlikte kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının tam olarak görevini yerine getirmiş olduğunu kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Arıza ve sorun durumunda, ürünün yetkili servisiyle temasa geçerek, yetkili servis üzerinden çözüm üretilmesi için talepte bulununuz.